آموزش خیاطی بدون الگو و خیاطی گام به گام همراه با الگو خانوم عمرانی

آموزش خیاطی بدون الگو و خیاطی گام به گام همراه با الگو خانوم عمرانی

بدون الگو و خیاطی گام به گام همراه با الگو خانوم عمرانی

 خیاطی کردن شگردهای خاصی را می طلبد که هر کسی نمی تواند از عهده آن برآید. خیاطی می توان با الگو و بدون الگو باشد. بعضی از مانتوها و لباس ها را می توان بدون درنظر گرفتن هیچ الگویی تولید کرد. آموزش های فراوانی در سطح اینترنت وجود دارد که خیاطی را درس می دهند اما اکثر آنها را باید خریداری کرد. به همین منظور تیم مدیریت ما تصمیم گرفته است که به صورت کاملا رایگان دوخت مانتویی را بدون الگو برای شما عزیزان آموزش دهد.

 

 

آموزش خیاطی مبتدی

 

مانتویی که می خواهیم دوختش را برای شما آموزش دهیم یک نمونه از مانتوی پانچ می باشد که حتی اگر هیچ پییش زمینه ای در خصوص دوختن لباس نداشته باشید هم می توانید به راحتی آن را بدوزید. نکته قابل توجه این است که برای دوختن این مانتو می توانید از شال پشمی و یا حتی پتوی مسافرتی هم بهره ببرید.

 

– در گام اول بهتر است پارچه ای را تهیه کنید که در انتهای آن حالت ریش ریش داشته باشد. اگر چنین پارچه ای نداشتید می توانید انتهای هر پارچه ای که مدنظر تان هست را به طور عمودی تا 5 سانتی متر برش دهید آنهم به فواصل 2 سانتی متر تا حالت ریش ریش به خود گیرد. سپس پارچه را دولا کنید تا ریش های دو انتهاش روی هم قرار گیرند.

 

 

آموزش خیاطی با الگو

 

حال باید دقیقا مانند تصویر زیر قسمت جلوی پارچه را براش دهید.

 

 

آموزش خیاطی بدون الگو

 

در این قسمت باید یقه را شکل دهید. پیشنهاد می کنیم از یک بشقاب استفاده کنید. نیمی از گردی بشقاب را روی پارچه ( مطابق شکل ) قرار داده و برش دهید.

 

 

آموزش خیاطی خانم عمرانی

 

اگر چرخ خیاطی ساده دارید از دوخت ساده هم می شود استفاده کرد. در هر حال بهتر است با استفاده از چرخ خیاطی که دوختش را در حالت زیکزاک قرار داده اید کار به ادامه دهید.

 

 

مثل عکس زیر باید درزهای جلوی مانتو و دور یقه ای را لبه دوزی کنید

 

 

ممکن است برای بار اول باشد که خیاطی می کنید، لذا توصیه می کنیم قبل از اینکه چرخ کنید، سنجاق به پارچه بزنید تا لبه هایش تکان نخورد.

 

 

حتی می توان با استفاده از چرخ های صنعتی لبه ها را بدوزید.

 

 

در این مرحله که کار حساس تر می شود باید در دو طرف مانتو جای دو محل عبور کمربند را علامتگذاری کنید. دقت داشته باشید که قد بالاتنه تا گودی کمر است و فاصله جای کمر از درز جلو تا 1/4 دور کمر است

 

 

حال به پهنای کمربند دلخواه؛ جلوی را برش عمودی بزنید. باید دقت کنید که لبه هایش ریش ریش نشود لذا دور تا دورش را دندان موشی بدوزید. حتی می توانید دو سه میلیمتر آن را به طرف داخل برده و کوک ریز بزنید.

 

 

حال کمربند را از شکاف عبور دهید.

 

به همین راحتی می توان صاحب یک مانتو شد که بدون الگو دوخت شده است.

 

 


The post appeared first on .

آموزش خیاطی بدون الگو و خیاطی گام به گام همراه با الگو خانوم عمرانی

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *