آموزش طرز تهیه حلوای سه رنگ مجلسی و راز خوشمزه شدن حلوای سه رنگ

آموزش طرز تهیه حلوای سه رنگ مجلسی و راز خوشمزه شدن حلوای سه رنگ

آموزش طرز تهیه مجلسی و راز خوشمزه شدن

 انواع و اقسام حلوا داریم که مخصوص خود ما ایرانی هاست. در طول یک سال مناسبت های زیادی برای پختن حلوا وجود دارد که اکثر آنها نذری هستند. حلوای سه رنگ یکی از خوشمزه ترین حلواهایی است که می توان آن را بعنوان دسر نیز سرو کرد. طرز تهیه آن آسان بوده و هر خانم خانه داری که تا حالا آن را درست نکرده است هم می تواند در مدت زمان اندکی یک بشقاب از آن را داشته باشد.

 

 

حلوا سه رنگ مجلسی

 

حلوای سه رنگی که در این مطلب می خواهیم طرز تهیه آن را آموزش دهیم با استفاده از مواد زیر درست خواهد شد. لذا این مواد را تهیه بفرمایید:

 

مواد لازم

شیر 1 لیوان
آرد الک شده 1 لیوان
روغن مایع نصف لیوان
آب 1 لیوان
زعفران دم کرده به مقدار کافی
پودر کاکائو به مقدار نیاز
گلاب یا عرق هل یا هل کوبیده به مقدار کافی

 

 

آموزش تصویری حلوای سه رنگ

 

1) ابتدا باید مقداری آب را به جوش آورید. یادتان نرود که داخل آب شکر هم اضافه کرده باشید. چون قصد داریم شهد حاضر کنیم. بعد از اینکه آماده شد در سه ظرف تقسیمش کنید. 

 

2) حال به دلخواه به یکی از ظرف ها، گلاب بهمراه زعفران، به ظرف دوم پودر کاکائو و به سومی نیز فقط کمی گلاب اضافه کنید. حال آرد و روغن را روغن شعله قرار دهید تا گرم شود. 

 

 

حلوا سه آرد مجلسی

 

3) سپس شیر را به آن اضافه کنید. دقت داشته باشید که باید مدام آنها را بهم بزنید. نباید اجازه بدید تا حلوا ته بگیرد. شاید حس کنید که دارد به قابلمه می چسبد؛ خب کمی روغن اضافه کنید تا رفع شود.

 

4) تقریبا می توانیم بگوییم باید نیم ساعت آن را بهم بزنید. البته اگه علاقمند هستید تا رنگ حلوا تیره و تیره تر شود، مدت بیشتری بهم بزنید. فکر می کنیم حلوا آماده باشد. 

 

 

حلوای سه رنگ شطرنجی

 

5) حال سه ظرف آماده کنید و حلواها را درون هر سه ظرف تقسیم کنید. دوباره به دلخواه در یکی از ظرف ها شهد زعفرانی، در دیگری شهد کاکائویی و در آخری نیز شهد ساده بریزید. از هل و زنجبیل هم به مقدار دلخواه به حلوای سه رنگ اضافه کنید.

 

6) حال شعله را می توانید خاموش کنید. کمی بگذارید تا دمای حلوا کاهش یابد. سینی بیاورید و یکی از رنگ های حلوا را روی آن بریزید. همین کار را با دو رنگ دیگر انجام دهید تا سه لایه روی هم قرار گیرند.

 

7) در لابلای لایه ها می توانید کنجد، و یا پسته و حتی گردو بریزید. در آخر با استفاده از کیسه فریزر رول کنید و در یخچال بگذارید. بعد از اینکه سرد شد می توانید حلوا را به دلخواه خود برش دهید و سپس سرو کنید.

 


The post appeared first on .

آموزش طرز تهیه حلوای سه رنگ مجلسی و راز خوشمزه شدن حلوای سه رنگ

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *