آموزش طرز تهیه ماش پخته شده با اسفناج غذای رژیمی و خوشمزه لذیذ

آموزش طرز تهیه ماش پخته شده با اسفناج غذای رژیمی و خوشمزه لذیذ

آموزش شده با اسفناج غذای رژیمی و خوشمزه لذیذ

این دستور العمل ، از کتاب آشپزی جفری مدهور که یک تستر و آشپز مشهور هندی می باشد برداشت شده است.اگرچه ما این غذا را خودمان آزمایش کرده ایم اما دستورالعمل موجود دستور العمل تجربی بوده و با طرز تهیه اصلی کمی تفاوت دارد پیشنهاد ما این است که حتما رو هم مطالعه کنید و راجب تاثیر ماش بر کاهش وزن اطلاعات بیشتری کسب کنید

 

 

مواد لازم طرز تهیه ماش پخته مقدار لازم
ماش 1 فنجان
زردچوبه پودر شده 1.2 قاشق چایخوری
برگ خورد شده 1 عدد
اسفناج تازه 3.4 لیوان شسته شده و خرد کرده
نمک 1.2 قاشق چایخوری
فلفل قرمز 1.2 قاشق چایخوری
روغن مایع 1 قاشق غذاخوری
دانه زیره سبز 1.2 قاشق چایخوری
فلفل تازه 2 عدد کوچک

 

 


 

دانه های ماش را پاک می کنیم و بر روی حوله تمیز قرار می دهیم و گرد و غبار آن را ازربین ببرید.یک قابلمه چدن را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و ماش را درونش می ریزیم.تا زمانی که پخته شود و رنگش به قرمزی بگراید ماش ها را می پزیم.

 

ماش بو‌ داده را درون آب می شوییم و توسط سبد آب کشی می کنیم.ماش را در قابلمه بزرگ قرار دهید.و زردچوبه، برگ خرد شده و 1/4 فنجان آب اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم بجوش آید.

 

حال حرارت را کاهش می دهیم و درب آن را می گذاریم و یک ساعت اجازه می دهیم تا طبخ شود تا دانه ها کاملا پخته شوند.اسفناج، نمک، فلفل قرمز و 2/3 فنجان آب را اضافه کنید. مخلوط کنید و بجوشانید. برای 30 دقیقه می گذاریم آرام قل بزند

 

روغن زیتون را در یک تابه یا ماهی تابه گرم کنید. هنگامی که گرم شد ، در دانه زیره سبز قرار دهید.چند ثانیه بعد، هنگامی که دانه ها شروع به سر و صدا می کنند، در فلفل قرمز یا سبز قرار دهیدسپس مواد را مخلوط کرده و به قابلمه ماش اضافه می کنیم و دربش را ببندید.

 


The post appeared first on .

آموزش طرز تهیه ماش پخته شده با اسفناج غذای رژیمی و خوشمزه لذیذ

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *