خواص کاج برای پوست + خواص کاج برای صورت

خواص کاج برای پوست + خواص کاج برای صورت

برای پوست + برای صورت

سوزنی خواص کاج برای خلط سینه خواص کاج برای تنگی نفس دانه های درخت کاج به رنگ شیری است که در جنوب اروپا به خصوص فرانسه و ایتالیا کشت می شود. اگرچه در کشورهای دیگری از جمله ایران، اسپانیا، پرتغال و جنوب آمریکا نیز به عمل می آید.

 

 

برای پوست

 

دانه کاج چیست؟

 

انه کاج خواص زیادی دارد. کاج اکنون در همه جا به وفور یافت می شود و ما می توانیم از دانه های آن نهایت استفاده را ببریم. حتما تا کنون درباره ی قدرت بادام شیرین شنیده اید ، اما آیا درباره دانه ی کاج ، یعنی دانه ای که از نظر تغذیه ای به بادام بسیار نزدیک است ، آگاهی دارید ؟ این دانه ی کوچک هم خوشمزه و هم مغذی است و فواید زیادی مثل پیشگیری از انواع سرطان و حتی بهبود اختلالات روحی دارد.

 

با این وجود که امروزه دانه ی کاج در سراسر دنیا یافت می شود ، تنها هجده نوع از درخت کاج در اروپا ، آمریکای شمالی و آسیا ، قادر به تامین دانه ی کافی برای استفاده ی مردم سراسر جهان می باشند. اما به طور کلی دانه ی کاج برای بیش از ده هزار سال کاشت و برداشت می شده و در تاریخ یونان باستان ، به عنوان غذای سربازان ، از آن نام برده شده است.

 

برای بیماری های التهابی و موثر در لاغری

 

مصرف روزانه ۱۷گرم آن در کاهش کلسترول موثر است و با فشار خون بالا مقابله می کند.  دانه کاج سرشار از پروتئین، چربی و اسید آمینه است. منبع عالی ویتامین B۱ ،B۳، منگنز، مس، منیزیم ، روی ویتامین E، آهن و پتاسیم است. از آنجا که احساس سیری ایجاد می کند، برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، مفید است.

 

از بروز بیماری های قلبی پیشگیری می کند. با بیماری التهابی مقابله می کند. ناراحتی معده، روده و آرتریت را برطرف می کند. آثار چین و چروک پوست را کاهش می دهد.
گرفتگی عضله، اضطراب و خستگی مفرط را از بین می برد. در تقویت استخوان و دندان موثر است و به بدن کمک می کند تا کلسیم بیشتری را جذب کند.

 

 

 در ار بین بردن خلط

 

از خـواص کـاج برای ازبین بردن خلط سینه و جذب فضولات بینی استفاده می‌شود به این منظور باید صمغ گیاه کاج (راتیناج) را مکید.  راتیناج برای رفع زکام مزمن مفید است.

 

درمان تنگی نفس با 

 

درمان تنگی نفس و جراحات سینه از خـواص کـاج است، برای این کار باید مقداری راتیناج را سر قلیان گزاشته و دود آن را بکشید و برای داشتن نتیجه بهتر روز اول یک مرتبه، روز دوم دو مرتبه و روز سوم سه مرتبه آن را بکشید.

 

تشکین درد با 

 

تسکین درد عضلات بین دنده‌ای و تسکین درد روماتیسم عضلانی از دیگر خواص کـاج است، برای این کار بایستی ازحمام بخار راتیناج استفاده نمود.

 

 

 برای درمان کرم روده

 

از خـواص کـاج برای درمان کرم‌های روده‌ای، التیام جراحت و زخم، زخم روده و معده و جلوگیری از خروج بیش از اندازه اسپرم استفاده می‌شود.


درمان پوکی استخوان با 


میوه کاج در پیشگیری و درمان دردهای مفصلی، پوکی استخوان، سنگ کیسه صفرا، بواسیر و درمان پروستات نیز اثرات مفیدی دارد.

 

درمان سنگ کلیه با 

 

عصاره میوه کاج در پیشگیری از تشکیل سنگ های کلیوی و درمان آن مفید است.

 

 

درمان گرفتگی عضلات با 

 

دانه کاج که در میوه مخروطی آن قرار گرفته منبع غنی از پروتئین است و اسیدهای آمینه موجود در آن، این دانه را تبدیل به یک منبع غذایی مفید کرده است. همچنین منیزیم فراوان دانه کاج کمک زیادی به کاهش خستگی، تنش و گرفتگی عضلات می‌کند.

 

کاهش سرطان با 

 

بررسی‌ها حاکی از آن است خواص آنتی‌اکسیدان قابل توجه دانه کاج از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد دفاع می‌کند و احتمال سرطانی‌شدن سلول‌ها را کاهش می‌دهد.

 

کاهش اشتها با 

 

مصرف دانه کاج باعث کاهش اشتها می‌شود. براساس مطالعات انجام شده دو ترکیب مهم موجود در این دانه باعث احساس سیری و مانع از افزایش وزن می‌شود. دانه کاج منبع سرشاری از «اسید پینولئیک» است که با تحریک هورمون‌ها باعث کاهش اشتها می‌شود.
 

 

 

 

چیست,جلوگیری از سنگ کلیه با

چیست,جلوگیری از سنگ کلیه با

چیست,جلوگیری از سنگ کلیه با

چیست,جلوگیری از سنگ کلیه با

 

 

 


The post appeared first on .

خواص کاج برای پوست + خواص کاج برای صورت

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *