طرز تهیه خورشت آلو اسفناج با گوشت و خورشت آلو اسفناج مرغ خوشمزه

طرز تهیه خورشت آلو اسفناج با گوشت و خورشت آلو اسفناج مرغ خوشمزه

طرز تهیه با گوشت و خورشت آلو اسفناج مرغ خوشمزه

 از خورشت هایی که در مهمانی ها و مجالس تهیه می شود می توان به خورشت آلو اسفناج اشاره کرد. قرار گرفتن آلو در این خورشت از نکته های اساسی لذیذ شدن آن به حساب می آید. این خورشت خوشمزه به دو روش با گوشت و یا مرغ تهیه می شود. در این مطلب برای شما خانم های تازه کار طرز تهیه این خورشت را بازگو خواهیم کرد.

 

 

خورشت آلو اسفناج با گوشت

 

مواد لازم این خورشت که خیلی هم زیاد نیستن را تهیه کنید تا مرحله به مرحله آموزش را در خدمت شما کدبانو های گرامی باشیم.

 

مواد لازم خورشت آلو اسفناج

اسفناج 2 کیلو ( شسته شده )
گوشت خورشتی 400 گرم
آلو خورشتی برای هر نفر 2 عدد
پیاز 1 عدد متوسط
نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار نیاز

 

 

طرز تهیه خورشت آلو اسفناج

 

1) ابتدا پیاز ها را به هر روشی که دوست دارید، ریز کرده. و سپس با کمی تفت دادن اجازه دهید تا به رنگ طلایی درآید. بعد از آنکه گوشت را به خوبی شسشتو کردید، آن را به پیاز اضافه کنید و بگذارید تفت بخورد.

 

2) زمانی که بوی خوشایند تفت دادن از مخلوط پیاز و گوشت فضا را در برگرفت، اقدام به اضافه کردن زردچوبه کنید. سپس با اضافه کردن چند لیوان آب اجازه بدید تا گوشت خورشت ما نیم پز شود.

 

 

دستور پخت خورشت آلو اسفناج

 

3) مشغول به پاک کردن اسفناج ها شوید و سپس آنها را بشویید و خرد کنید. ( معمولا این قسمت از قبل آماده است ). آنها را در ظرفی بریزید، حجم اسفناج ها معمولا زیاد است، اما بعد از کمی آب آن کشیده می شود و حجمش کم خواهد شد.

 

4) با استفاده از چند قاشق روغن اقدام به تفت دادن آنها کنید. تا زمانی که سرخ شوند. سپس آن را به خورشتی که نیمه پخته است اضافه کنید. اجازه بدید به خوبی بپزند و جا بیوفتند.

 

 

چاشنی خورشت آلو اسفناج

 

دقت داشته باشید که 20 دققه به آخر پخت مانده آلو ها را هم به خوبی بشوئید و بعد از آن به خورشت اضافه کنید. حال بگذارید آلو ها هم به خوبی جا بیوفتند. بعد از جا افتادن آلو کار تمام است و می توانید خورشت را با پلو عفرانی میل کنید.

 


The post appeared first on .

طرز تهیه خورشت آلو اسفناج با گوشت و خورشت آلو اسفناج مرغ خوشمزه

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *