طرز تهیه شیرینی ناپلئونی مجلسی و دستور پخت شیرینی ناپلئونی با خمیر یوفکا

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی مجلسی و دستور پخت شیرینی ناپلئونی با خمیر یوفکا

طرز تهیه مجلسی و دستور پخت با خمیر یوفکا

 از لذت بخش ترین شیرینی هایی که در اکثر مهمانی ها نیز وجود دارد شیرینی ناپلئونی نام دارد. شما چه شیرینی دوست دارید؟ معمولا خانم ها در وقت های آزادشان در منزل اقدام به درست کردن انواع شیرینی می کنند. حال شاید فکر کنید تهیه کردن شیرینی ای مانند ناپلئونی کمی دشوار باشد، اما اگر کمی حوصله به خرج دهید مطمئنا می توانید شیرینی در حد عالی تهیه کنید. ما آموزش ساده را برای شما قرار داده ایم.

 

 

با خمیر هزارلا

 

بعد از تهیه مواد لازم برای درست کردن شیرینی ناپلئونی به سراغ مراحل آموزش بروید:

 

مواد لازم 

خمیر هزارلا یا میل فوی آماده 1 بسته
خامه فرم گرفته یک و نیم پیمانه
خلال یا پودر بسته برای تزئین به میزان لازم
پودر قند مقداری برای تزئین

 

 

شیرینی ناپلئونی قنادی

 

1) در ابتدا تذکر می دهیم که می توانید خمیر هزارلا را از بازار تهیه کنید و یا اگر می توانید، خودتان در خانه درست کنید. البته درست کردن این خمیر فن و فنونی دارد که ممکن است کامل ندانید. حال فر را روشن کنید و بر روی درجه 180 سانتی گراد قرار دهید. سپس خمیر هزار لا را باز کرده و بدون آنکه لایه زیرش را در آورید روی یک سینی همه اش را پهن کنید.

 

2) چاقویی برداشته و خمیر درون سینه را به تکه های مساوی برش بزنید. پیشنهاد ما ابعاد 5*4 سانتی متر است. وقت آن رسیده است که سینی را درون فر قرار دهید و اجازه دهید تا 20 دقیقه که خمیر بپزد. معمولا حجمش دو یا سه برابر خواهد شد.

 

 

دستور پخت شیرینی ناپلئونی

 

3) بعد از حجم گرفتن خمیر سینی را از فر خارج و بگذارید خنک شود. همانطور که می دانید در شیرینی ناپلئونی لایه های میانی کمی ترد هستند. به همین خاطر ما برای این کار از پودر نان استفاده می کنیم. بنابراین قسمت های کوچکتر و ترد تر همین نان هزارلا را با دست کاملا پودر کنید.

 

4) حال قیفی بردارید و سپس خامه ی فرم گرفته شده را درونش بریزید. به هر وسیله ای جز قیف هم می توانید کارتان را جلو ببرید. یک تکه از نان را بردارید و روی تخته کار قرار دهید و بوسیله ی که البته بدون ماسوره هم هست؛ نوک قیف را قیچی کنید و سپس خامه را بر روی لایه از خمیر هزارلا که الان پخته شده است بریزید. کمی هم پودر نان به لایه اضافه کنید.

 

 

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر آماده

 

5) دوباره یک لایه دیگر نان را روی لایه های زیرین قرار دهید و با فشار دست کمی ثابتش کنید. مرحله قبل را دوباره انجام دهید. در آخر هم می توانید شیرینی را با موادی مانند پودر پسته  و یا خلال آن و حتی پودر قند تزئین کنید.

 

 


The post appeared first on .

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی مجلسی و دستور پخت شیرینی ناپلئونی با خمیر یوفکا

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *