عکس های شخصی مانی حقیقی و همسرش + بیوگرافی مانی حقیقی کارگردان

عکس های شخصی مانی حقیقی و همسرش + بیوگرافی مانی حقیقی کارگردان

عکس های شخصی  و همسرش + بیوگرافی کارگردان

 از کارگردانان بنام کشورمان که در سال 1348 متولد شده است مانی حقیقی نام دارد. زادگاه او شهر تهران می باشد. اگر ابراهیم گلستان را بشناسید، که از کارگردان مشهوری است، برای‌تان قابل توجه خواهد بود که بگوییم مانی نوه او محسوب می شود. این کارگردان، نویسنده و بازیگر قابلی هم می باشد. مانی فرزند طلاق است. مادر او از مترجمان برجسته کشورمان و پدرش فیلم بردار مشهوری می باشد.

 

 

بیوگرافی کامل مانی حقیقی

 

مانی حقیقی خواهری به اسم صنم دارد. برادرش هم به نام محمود است. او در سال 1991 موفق به کسب مدرک کارشناسی در رشته فلسفه از دانشگاه مک‌گیل شد. همچنین مدرک ارشد خود را در همین رشته از دانشگاه گولف کسب کرد. او توانست در سال 2000 هم مدرک ارشد خود را در رشته مطالعات فرهنگی از دانشگاه ترنت بدست آورد.

 

از کارگردانی های مانی حقیقی می توان به فیلم های کنعان، کارگران مشغول کارند، و یا پذیرایی ساده اشاره کرد. همچنین وی نویسندگی فیلم ایی مانند، چهارشنبه سوری که توسط اصغر فرهادی ساخته شده است را در پرونده کاری خود دارد. بازی کردن مانی در فیلم درباره ی الی یکی از موفقیت های وی در این زمینه محسوب می شود. او در فیلمی که توسط رامبد جوان ساخته شده بود هم به بازی پرداخت، این فیلم، ورود آقایان ممنوع نام دارد.

 

 

مانی حقیقی اینستاگرام

 

از فعالیت ها ویژه مانی حقیقی در 3 عرصه نویسندگی، بازیگری و کارگردانی می توان به مجموعه های زیر اشاره کرد: فیلم “آبادان”، “کنعان”  و “پنجاه کیلو آلبالو” که در هر کدام مسئولیت نویسندگی و کارگردانی را بر عهده داشته است. فیلم “هامون‌بازها که مسئولیتش کارگردانی بوده است. مانی در فیلم پذیرایی ساده” در هر سه عرصه فعالیت داشته است.

 

این کارگردان موفق به کسب جوایز متعدد شده است که می توان به جایزه سیمرغ بلورین وی در جشنواره فجر برای بهترین فیلمنامه فیلم “کارگران مشغول کارند”  اشاره کرد. همچنین در یکی دیگر از جشنواره های فیلم فجر موفق به کسب دیپلم افتخار برای فیلم کنعان شد. مانی در جشنواره برلیناله هم توانست جایزه ای تحت عنوان  The Network for the Promotion of Asian Cinema (NETPAC) PRIZE را از آن خود کند.

 

 

مانی حقیقی و همسرش

 

از دیگر افتخارات این کارگردان زبده می توان به برنده شدن جایزه نتپک در جشنواره بین الملی فیلم برلین برای فیلم “پذیرایی ساده” اشاره کرد. همچنین در ورشو هم توانست برای همین فیلم جایزه بخش مسابقه آدم خاص را از آن خود کند.

 

این کارگردان موفق به کسب جوایز متعدد شده است که می توان به جایزه سیمرغ بلورین وی در جشنواره فجر برای بهترین فیلمنامه فیلم “کارگران مشغول کارند”  اشاره کرد. همچنین در یکی دیگر از جشنواره های فیلم فجر موفق به کسب دیپلم افتخار برای فیلم کنعان شد. مانی در جشنواره برلیناله هم توانست جایزه ای تحت عنوان  The Network for the Promotion of Asian Cinema (NETPAC) PRIZE را از آن خود کند

 


The post appeared first on .

عکس های شخصی مانی حقیقی و همسرش + بیوگرافی مانی حقیقی کارگردان

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *