چرا دعایم مستجاب نمی شود و معرفی راه های استجابت سریع دعا

چرا دعایم مستجاب نمی شود و معرفی راه های استجابت سریع دعا

و معرفی راه های استجابت سریع دعا

 دعا کردن و طلب کمک از خداوند یکی از اعمالی است که هر انسان ممکن است در طور شبانه روز به آن روی آورد. برآورده شدن دعا آدابی دارد که خیلی از ماها به آن بی توجه هستیم و زمانی که به خواسته ی خود نمی رسیم، خشمگین می شویم و از خداوند گله می کنیم.

 

 

دعای چه کسانی مستجاب نمی شود؟

 

زمانی که دعا می کنیم باید خداوند را با تمام وجود خود بخوانیم. با قلب و زبان. این اولین قدم برای برآورده شدن حاجات و دعاهاست. اما اکثر ما در حال دعا فقط زبانی خدا را می خوانیم و همزمان برای رفع مشکل به خلق خدا فکر می کنیم.

 

اگر می خواهید دعاهایتان برآورده شود خداوند را در حالت “مضطر” بخوانید. فکر کنید در دریا و در حال غرق شدن هستید. به هیچ چیز هم نمی توانید متوسل شوید جز خداوند. در آن لحظه چگونه خداوند را صدا می زنید و از او طلب کمک می کنید؟ “مضطر” چنین حالتی دارد.

 

 

چه کنم دعایم مستجاب شود

 

اگر به درگاه خداوند دعا می کنید، باید برای برآورده شدن آن نیز خودتان هم تلاش کنید. صرف دعا کردن برآورده شدن حاجات را به دنبال نخواهد داشت.

 

در نظر داشته باشید که انجام گناه نیز در به تاخیر انداختن و یا محروم شدن از اجابت دعا نقش دارند. امام باقر می فرمایند: گاها دعاها از طرف خداوند اجابت می شود و انجام آن به وقت مناب موکول می گردد. اما بنده در آن مدت گناه انجام می دهد که خشک خداوند سبب می شود که آن حاجت را به بنده اش اعطا نکند.

 

 

دعای چه کسانی مستجاب می شود

 

اگر می خواهید دعای تان برآورده شود، به صورت دسته جمعی دعا کنید. امام صادق می فرمایند: هر زمان که پدرم به مشکلی بر میخوردند. خانواده را دور خود جمع میکردند، سپس دعا می خواندند و همه آمین می گفتند.

 

از پیامبر نقل شده است زمانی که دلتان شکسته است حتما دعا کردن را فراموش نکنید. دعا های دل های شکسته رد نمی شود.

 

در زمان بارش باران و و تلاوت قرآن دعا کنید. امام علی می فرمایند: در 5 زمان دعا براورده می شود. 1) هنگام اذان 2 ) زمان جنگ با کفار 3) باریدن باران 4) زمان خواندن قرآن و از همه مهم تر زمانیس است که مظلومی به ظالمش نفرین میفرستد.

 

 

چرا دعاهام مستجاب نمیشه؟

 

برای آنکه دعاها زودتر مستجاب شود، برای همه دعا کنید. از پیامبر نقل شده است که اگر هر یک از شما برای 40 برادر دینی خود دعا کند، دعا برای خودش و آنها زودتر اجابت می شود.

 

از امام صادق نقل است که هر کسی 10 بار “یا الله” بگوید. از او پرسیده می شود: لبیک! حاجت تو چیست؟ در این هنگام می توانید دعا کنید.

 

در مفاتیح دعای سریع الاستجابه ای وجود دارد که اگر می خواهید دعایتان زود براورده شود می توانید آن را بخوانید و سپس دعا کنید.

 

شما عزیزان همراه، اگر در زمینه استجابت دعا تجربه ای دارید ما را از طریق فرم نظرات پایین صفحه در جریان بگذارید تا با نام خودتان در سایت به ثبت برسانیم.

 

 

  

The post appeared first on .

چرا دعایم مستجاب نمی شود و معرفی راه های استجابت سریع دعا

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *